(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 21:36

yamaha beluga (Nr 2751476)

yamaha beluga

Marka i model:

yamaha beluga

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 769.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

aleja Wyzwolenia, Rzeszów, Polska

12 cze 2018

Adres i termin dostawy

Narcyzowa, Gdynia, Polska

13 cze 2018