(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha cygnus 125 (Nr 4904890)

Yamaha cygnus 125

Marka i model:

Yamaha cygnus 125

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 878.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.