(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha de light (Nr 7492521)

Yamaha de light
Waga
Sztuk
Yamaha de light
Długość
170 cm
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
1977 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Waterford, Waterford

Od 12 kwi 2021 do 19 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cadaqués

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.