Yamaha DT 125 R (Nr 7906781)

Yamaha DT 125 R
Waga
Sztuk
Yamaha DT 125 R
Długość
217 cm
116 kg
1
Łączna waga:
116 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 26 paź 2021 do 23 lis 2021

Adres i termin dostawy

Honduras, Francisco Morazán, Tegucigalpa

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.