(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha dt50 r (Nr 4853406)

yamaha dt50 r

Marka i model:

yamaha dt50 r

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 663.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Lugo

Od 1 wrz 2019 do 1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.