Yamaha DT50R (Nr 7587984)

Yamaha DT50R
Waga
Sztuk
Yamaha DT50R
Długość
205 cm
105 kg
1
Łączna waga:
105 kg
Dystans
2721 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 20 lip 2021 do 27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Westmeath, Rochfortbridge

Od 20 lip 2021 do 27 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.