yamaha fazer (Nr 5527002)

yamaha fazer

Marka i model:

Yamaha Fazer und XJR1300

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 751.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 8 sie 2020 do 9 sie 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Innsbruck

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.