Yamaha Fazer (Nr 7286062)

Yamaha Fazer
Waga
Sztuk
Yamaha Fazer
Długość
208 cm
141 kg
1
Łączna waga:
141 kg
Dystans
2029 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 15 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.