(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Fazer 600 (Nr 4597073)

Yamaha Fazer 600

Marka i model:

Yamaha

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2544.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Osječko-Baranjska Županija, Osijek

Od 10 sie 2019 do 1 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.