(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 21:38

Yamaha fazer 600 + TV 32cale + dwie torby ubrań (Nr 3008472)

Yamaha fazer 600 + TV 32cale + dwie torby ubrań

Marka i model:

Yamaha fz6

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 551.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Giżycko, 11-500, Polska

Od 5 sie 2018 do 6 sie 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny