Yamaha FJ-09 (Nr 7924375)

Yamaha FJ-09
Waga
Sztuk
Yamaha FJ-09
Długość
216 cm
209 kg
1
Łączna waga:
209 kg
Dystans
7701 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Bradenton

Od 3 cze 2022 do 4 cze 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Od 6 cze 2022 do 8 cze 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.