YAMAHA FJR 1300 (Nr 6036140)

YAMAHA FJR 1300

Marka i model:

YAMAHA FJR 1300

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1078.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 27 kwi 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cornellà De Llobregat

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.