Yamaha FJR 1300 (Nr 6530554)

Yamaha FJR 1300
Waga Sztuk:
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Łączna waga: 268 kg
Dystans: 1852 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Sindelfingen

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Sonseca

29 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.