Yamaha FJR 1300 (Nr 7468563)

Yamaha FJR 1300
Waga
Sztuk
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Łączna waga:
268 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 5 wrz 2021 do 19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 5 wrz 2021 do 19 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.