Yamaha FJR 1300 (Nr 7981292)

Yamaha FJR 1300
Waga
Sztuk
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Łączna waga:
268 kg
Dystans
3534 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

17 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 20 wrz 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.