Yamaha FJR 1300 (Nr 8004687)

Yamaha FJR 1300
Waga
Sztuk
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Łączna waga:
268 kg
Dystans
935 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ingersheim

Od 14 wrz 2021 do 9 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Crawley Down

Od 12 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.