(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha FJR1300 (Nr 5397230)

Yamaha FJR1300

Marka i model:

Yamaha FJR1300AE rok prod. 2017

Waga w kg (łączna):

310

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2721.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

Od 17 sty 2020 do 24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 27 sty 2020 do 2 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.