Yamaha FZ1 (Nr 7374565)

Yamaha FZ1
Waga
Sztuk
Yamaha FZ1
Długość
214 cm
208 kg
1
Łączna waga:
208 kg
Dystans
1417 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Quintana Roo, Playa Del Carmen

Od 18 lut 2021 do 26 lut 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Xalapa-Enríquez

Od 27 lut 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.