(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha fz6 (Nr 4391197)

Yamaha fz6

Marka i model:

Yamaha fz6

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 831.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Lugo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.