(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha FZ6 (Nr 4827568)

Marka i model:

Yamaha FZ6 S2

Waga w kg (łączna):

209.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2481.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Roma Capitale

Od 26 sie 2019 do 3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 5 wrz 2019 do 30 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.