(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha fz6 (Nr 5511792)

yamaha fz6

Marka i model:

yamaha fz6

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1830.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Biella

1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.