(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha FZ6 (Nr 6071070)

Yamaha FZ6

Marka i model:

Yamaha Fz6

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Australia, Queensland, Brisbane

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.