(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha FZ6 (Nr 7604412)

Yamaha FZ6
Waga
Sztuk
Yamaha FZ6
Długość
210 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
299 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Antoniew

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.