(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha FZ6 (Nr 8263844)

Waga
Sztuk
Yamaha FZ6
Długość
210 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
529 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Granowo

Od 7 sty 2022 do 8 sty 2022

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 7 sty 2022 do 9 sty 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.