(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha FZ6 Fazer (Nr 6724298)

Yamaha FZ6 Fazer
Waga
Sztuk
Yamaha FZ6 Fazer
Długość
210 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
1680 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 gru 2020 do 6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Burgundia-Franche-Comté, Digoin

Od 9 gru 2020 do 17 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.