(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha FZ6 S2 (Nr 4182673)

Marka i model:

Yamaha FZ6 S2

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3409.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Isla Cristina

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.