(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 14:42

Yamaha fz8 (Nr 2753076)

Marka i model:

Yamaha fz8

Waga w kg (łączna):

209.00

Budżet zlecenia [zł]:

249

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1045.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Fryburg, Niemcy

Termin elastyczny