(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha fzs 600 (Nr 4562293)

Marka i model:

Yamaha Fazer 2002

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1742.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Oksford

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.