Yamaha FZS 600 Fazer (Nr 8008959)

Yamaha FZS 600 Fazer
Waga
Sztuk
Yamaha FZS 600 Fazer
Długość
208 cm
189 kg
1
Łączna waga:
189 kg
Dystans
2327 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Angus, Brechin

Od 6 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

Od 6 wrz 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.