(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Grizzly 125 (Nr 5957097)

Marka i model:

Yamaha Grizzly 125

Długość [m]:

170

Szerokość [m]:

100

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

150

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 645.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 24 mar 2020 do 25 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Skórka

26 mar 2020


Transport quada

Quady to kosztowne maszyny i dlatego należy je naprawdę uważnie przewozić. Istotnym parametrem jest odpowiednie zabezpieczenie quada przed zniszczeniem w trakcie przewozu.

Quady głównie przewozi się przyczepą, niemniej jednak można również samochodem dostawczym lub większym autem osobowym (transport ostatnim sposobem nie zalecamy, dlatego że w trakcie transportu można zniszczyć jednocześnie quada oraz samochód osobowy).

Gdy przewozimy quada na przyczepce, ważne jest aby unieruchomić go za pomocą 4 taśm mocujących. Kupując taśmy mocujące wypada pamiętać, żeby nie były zakończone otwartym zaczepem, dlatego że w trakcie przewozu występują różnego rodzaju drgania i taka taśma może normalnie się odhaczyć. Pasy mocujące wykonane są z mocnego tworzywa, jednak w czasie przewozu, ważne jest aby zwrócić wyjątkową uwagę, żeby taśmy nie dotykały o żadne chropowate części, albowiem mogą się zużyć i przerwać.

W przypadku, gdy przewozimy quad przy pomocy samochodu dostawczego, także powinno się go unieruchomić. Najbezpieczniej jest zrobić to za pomocą taśm mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w takich miejscach, aby i quad i auto dostawcze nie poniosły szwanku w czasie przewozu. Podczas przewozu quada za pomocą innego samochodu, warto pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Warto to zrobić, dlatego że w trakcie przewozu paliwo albo inne płyny potrafią się rozlać i zniszczyć samochód od wewnątrz. Takie warunki także zmniejszą komfort podróży samego przewoźnika.

W przypadku, gdy zamawiamy transport quada przez przewoźnika, trzeba upewnić się czy posiada właściwy sprzęt do załadunku oraz wyładunku.

Koszt transportu quada głównie zależny jest od trasy którą ma do przejechania samochód. Żeby poznać prawdziwą cenę transportu quada, możemy wystawić zlecenie przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące firm przewozowych, które profesjonalizują się w takich przewozach.