(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Grizzly 700 (Nr 7591585)

Yamaha Grizzly 700
Waga
Sztuk
Yamaha Grizzly 700
Długość
207 cm
293 kg
1
Łączna waga:
293 kg
Dystans
2798 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Torrevieja

Od 24 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.