(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-17 14:32

Yamaha jog

(Nr 2161989)
Yamaha jog

Marka i model:

Yamaha jog rr

Waga w kg (łączna):

50.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 836.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Od 20 lis 2017 do 4 gru 2017

Adres i termin dostawy

Cáceres, Hiszpania

Termin elastyczny