(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 17:41

Yamaha Kodiak 400 quad (Nr 2750824)

Yamaha Kodiak 400 quad

Marka i model:

Yamaha Kodiak 400 quad

Waga w kg (łączna):

262.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1054.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lugo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mijas, 29650, Hiszpania

Termin elastyczny