(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Majesty 125 (Nr 7836190)

Yamaha Majesty 125
Waga
Sztuk
Yamaha Majesty 125
Długość
202 cm
137 kg
1
Łączna waga:
137 kg
Dystans
744 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Geesthacht

Od 28 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.