(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Midnight 950 (Nr 4912362)

Yamaha Midnight 950

Marka i model:

Yamaha Midnight 950

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 436.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zürich, Zürich

1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

10 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.