(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha mio 125 (Nr 5685018)

yamaha mio 125

Marka i model:

yamaha mio 125

Waga w kg (łączna):

92.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 135.00 km

Adres i termin nadania

Filipiny, Central Luzon, Bustos

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Filipiny, Calabarzon, Kalayaan

16 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.