(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Mio i 125 (Nr 4523737)

Yamaha Mio i 125

Marka i model:

Mio i 125

Waga w kg (łączna):

94

Budżet zlecenia [€]:

67.92

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 845.00 km

Adres i termin nadania

Filipiny, Third District, Manila

24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Filipiny, Cebu, Cebu City

27 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.