Yamaha MT-01 (Nr 5721530)

Yamaha MT-01

Marka i model:

Yamaha MT-01

Waga w kg (łączna):

295.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 180.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Valbonne

Od 24 lut 2020 do 25 lut 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Marsylia

Od 24 lut 2020 do 25 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.