(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Mt 07 (Nr 5549259)

Yamaha Mt 07

Marka i model:

Yamaha Mt 07

Waga w kg (łączna):

185

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 274.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Fuldatal

Od 13 gru 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Swisttal

Od 7 sty 2020 do 10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.