Yamaha MT 07 (Nr 5642275)

Yamaha MT 07

Marka i model:

Yamaha MT 07

Waga w kg (łączna):

182

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1118.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.