(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha MT 07 (Nr 6073170)

Marka i model:

Yamaha mt 07

Waga w kg (łączna):

190

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 446.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Łomża

6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Zabrze

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.