Yamaha MT-07 (Nr 6808142)

Yamaha MT-07
Waga
Sztuk
Yamaha MT-07
Długość
209 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
2328 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Huddersfield

Od 14 maj 2021 do 21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Splicko-Dalmatyńska, Split

Od 20 maj 2021 do 22 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.