Yamaha MT-07 (Nr 7242100)

Yamaha MT-07
Waga
Sztuk
Yamaha MT-07
Długość
209 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 2 lip 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Risaralda, Pereira

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.