Yamaha MT-07 x 1, Suzuki DR-Z 400 x 1 (Nr 7460685)

Yamaha MT-07 x 1, Suzuki DR-Z 400 x 1
Waga
Sztuk
Yamaha MT-07
Długość
209 cm
175 kg
1
Suzuki DR-Z 400
Długość
224 cm
113 kg
1
Łączna waga:
288 kg
Dystans
1718 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

Od 1 cze 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 11 cze 2021 do 17 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.