Yamaha MT-09 (Nr 7414477)

Yamaha MT-09
Waga
Sztuk
Yamaha MT-09
Długość
208 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
3152 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 26 lip 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Πάτρα

Od 1 wrz 2021 do 4 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.