Yamaha MT-09 (Nr 7552624)

Yamaha MT-09
Waga
Sztuk
Yamaha MT-09
Długość
208 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
1435 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Dordrecht

Od 1 cze 2021 do 8 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Hajnówka

Od 2 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.