(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-09 06:27

yamaha MT07

(Nr 2143875)

Marka i model:

YAMAHA MT07

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 395.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Żelechów, 08-430, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Osiek Jasielski, 32-608, Polska

Termin elastyczny