(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha mt07 (Nr 4735516)

Yamaha mt07

Marka i model:

Yamaha mt07

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 315.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Górna Austria, Linz

12 sie 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Innsbruck

14 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.