Yamaha MT09TR (Nr 6771214)

Yamaha MT09TR
Waga
Sztuk
Yamaha MT09TR
Długość
216 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
1397 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 31 lip 2021 do 15 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, München Flughafen

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.