(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 19:46

YAMAHA NEOS 50

(Nr 2160537)

Marka i model:

YAMAHA NEOS 50

Waga w kg (łączna):

88.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 271.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Segovia, Hiszpania

22 lis 2017

Adres i termin dostawy

Ciudad Real, Hiszpania

23 lis 2017